Peru a Bolívie

Do země Inků a Kečuů podruhé (2007)

Maďal, Lucka, Alf a Léňa, podruhé do Peru a Bolívie. Výprava se na část cesty (část 3) rozdělila, zápis napsala Lucka za svou část po trase: Část 1: přes Ženevu, Paříž a Caracas do Limy, odtud do Arequipy, Chivay a Colca Caňonu. Část 2: Puno, Sillustani a ostrovy na jezeře Titicaca. Část 3: La Paz, cesta do Uyuni a na Altiplano. Část 4: Shledání v Cuzcu, týdenní výšlap horami k Machu Picchu z druhé strany, přes Paracas zpět.

Do země Inků a Kečuů poprvé (2000)

Hlad, Alf, Diki a Krup, první výprava do Peru a Bolívie. Část 1: z Prahy letíme přes Paříž a Bogotu do Limy, odtud busem přes Arequipu do Puna. Několik dní trávíme u a na jezeru Titicaca, než se přesouváme do Bolivijského La Pazu. Část 2: z La Pazu jedeme do Uyuni, a odtud na skvělý čtyřdenní výlet džípem po pusté náhorní plošině Altiplano s mnoha přírodními zajímavostmi. Potom trávíme pár dní v příjemném hornickém městě Potosí a poté se vracíme do La Pazu. Část 3: busem po silnici smrti do Rurre, což je naše základna pro další skvělý pětidenní výlet do džungle a pampy s Donato Tours. Část 4: Jedeme zpět do Peru do Cusca a tentokrát už bez cestovky vyrážíme na Inka Trail a Machu Picchu. Část 5: cestou zpět do Limy ještě zastavujeme na mumiích v Nazce, písečných dunách v Huacachině a tuleních na Paracasu.

Fotogalerie

Fokty z výpravy 2007 zatím od Lucky, podle jejích vlastních slov "jen fotky od obyčejné ženské", ale právě takové dokumentární foto mají něco do sebe:-). Fotky z výpravy 2000 jsou zpočátku od všech, ale vzhledem k tomu, jak nám postupně kradli a jak jsme rozbíjeli foťáky, většina foto je od Alfonse. Táhl se chudák celou cestu s teleobjektivem 300 (číslo 300 značí, že to dohromady váží skoro 300 kilo), ráno vstával ve 4 kvůli východu slunce, takže si zaslouží náš dík!

Přílohy

  • Trasa obou cest zachycená na mapě Peru a Bolívie. Část trasy je odhadnuta, ale přesto to snad svému účelu poslouží:-).
  • Rady pro cestovatele: naše zkušenosti, rady a doporučení, co kde a jak dělat na jedné stránce (z roku 2000)
  • Statistika dopravy: náklady, časy odjezdů a doby jízdy (z roku 2000)
  • Top-ten jídla: pro pobavení:-)