Austrálie

Australská jízda 2002

Zápisky z jízdy, kterou jsme podnikli v listopadu a prosinci 2002 s Ivem, Ivou, Imeldou a Takeshim. Jeli jsme autem - Jonathanem (Toyota Corona, ročník 1981), který jsme koupili od nějakého backpackera Jonathana (odtud jméno:-). Jízda byla zakončení naší bezmála půlroční studijní návštěvy Austrálie. Co jsme viděli a zažili za těch krátkých 27 dní a dlouhých 11 000 km si můžete přečíst v zápisu.

Trasa cesty: Mapka ukazuje kudy jsme jeli: po východním pobřeží Austrálie z Brisbane na jih do Sydney, Canberry, přes Snowy Mountains do Melbourne, po Great Ocean Drive a Grampians do Adelaide a pak do Outbacku na Uluru a nakonec přes Adelaide zpět do Brisbane vnitrozemím. Dostali jsme se do šesti států (Queensland, New South Wales, Australian Capital Territory, Victoria, South Australia, Northern Territory) z osmi (nebyli jsme ve Western Australia a v Tasmánii) a celkem jsme najeli 11 000 kilometrů.

Blogy z Brisbane

Ondrův blog se zážitky ze semestru studia na University of Queensland v Brisbane (srpen-listopad 2002) Tehdy ještě blogy nebyly tak módní, takže se to jemnovalo prostě zápisky, ale později jsem to přetáhl do jednoho blogu, aby všechny zápisky byly pohromadě... Pokud vás zajímají aktuálnější zážitky z té samé univerzity, zkuste Vodíkův blog, který byl tamtéž téměř přesně o šest let později (2008).

Fotogalerie / photogallery

Nějaké fotky z Brisbane a z malých výletů k zajímavostem v okolí, australská flóra & fauna, pár fotek spolužáků z různých parties, plachtění na jezeře i moři, výlet ke Glasshouse Mountains, multi-kulti festival na UQ... Kvalita není obecně nic moc, protože jednak to bylo foceno na film a potom skenováno a taky ten foťák, na který jsem to fotil byl rozbitý a občas nezaostřoval... Tak sorry:-)

Photos from Brisbane, short trips and interesting places nearby, Australian animals and plants, pictures of classmates (POLS freaks:-) from parties, sailing on lakes and sea, trip to Glasshouse Mts., Multicultural Festival at UQ... Sorry for the poor quality...