Hlad a Diki v Dubaji

Cesta z Jakarty do Dubaje

Krup s Imeldou nás opustili asi ve 3 odpoledne. Tak si tak vyleháváme v pokoji a klábosíme. Pak si dáváme sprchu, dobalujeme a opouštíme hotel. Na hlavní chytáme taxíka (samozřejmě že jedině Modrého ptáka – „Blue bird“ – toho chytejte jedině, ale jen v Jakartě – jinde nejsou – je to rozhodně nejlepší taxikářská firma. I v Lonely planet píšou, že jsou nejserióznější. Každopádně Vám bez nějakých větších keců zapnou taxametr a můžete jet). Z centra z hostelu Borneo jsme až na letiště platili zhruba 50000 rupek, s tím, že na taxametru bylo asi tak 40000 a zbývajících deset jsme dávali řidiči na poplatky na tu rychlejší silnici na letiště (v Jakartě si můžete vybrat zda pojedete pomalejší silnicí, ale zato zadarmo nebo jestli pojedete po dálnici, ale cestou na letiště zaplatíte na asi 10000 na dálničních poplatcích (cestou jsou asi 4 zastavení – na tom prvním, co je nejblíž do centra se platí 4000 za auto a na dalších 3 po 2000). Na letišti jsme byli asi za 3 hodiny.

Hned před vlezem do terminálu jsme si dali poslední pořádnou véču v Hoka Hoka Bento (japonská fast food resťoška, něco jako McDonalds a KFC, ale s japonským a dost dobrým jídlem). Uvnitř v terminálu jsme zjistili, že jsme tu zase celkem brzo a na obrazovce náš let nesvítí. Pokouším se utratit poslední rupie co mám a v jednom tabáku, kde kupuju dvoje hřebíčkové cigarety jako dárky, se mi to i daří. Po té co jsme se zbavili batohů a zaplatili odletovou taxu 100000/osoba (něco jako je v Thajsku i na Novém Zélandu daň za odlet – divné co? Místo aby byli rádi, že se Vás zbaví…:-). Odcházíme do haly, kde Hlad zkouší doutratit co neutratil, ale nakonec stejně mění zbývající rupky na dolary.

Let do Kuala Lumpuru trvá asi 1,5 hodiny a letíme zase téměř prázdným letadlem. Samozřejmě dochází na první jídlo. Přistání v Kuala Lumpuru jsme prospali (stáli jsme tam asi 1 hodinu), protože jsme byli dost nevyspalí z nočního přejezdu z předchozího dne. Akorát jsme zaregistrovali, že se letadlo naprosto naplnilo. A hurá směr Dubai. V podstatě se budíme akorát na druhé jídlo a následně i na třetí jídlo, což jsme dostali asi 2 hodiny před příletem do Dubaie.

Dubaj - den první

V Dubaii jsme asi ve 4 ráno. Hlad vyndavá lísteček, co dostal v Praze od paní, která nám zajišťovala hotel, na kterém stálo, jak se o nás budou starat. Říkali jsme si, schválně jestli to bude tak, jak tu píšou. Průběh nás ale naprosto dostal. Dokonce na nás čekal pán s cedulkou s našimi jmény, poslal nás k pultíku, tam nám další pěkná Slovenka (jednu už jsme potkali cestou přes Dubai do Indošky) předala víza a řekla, kde si máme říct o odvoz. Za pasovkou jsme sice chvilku hledali, ale našli a pán s námi vyběhl ven, kde stál malej autobusek. Mysleli jsme, že nás nacpe do něj a že budeme objíždět hotely. Jenomže busík odjel, pán naběhnul do silnice a zastavil tu největší limuzínu, co tam právě jela. Tam nacpal nás dva i s batohama a jelo se. Ten nás vyhodil za jeden podpis u hotelu a odjel. Malá chybička se stala v hotelu, kde jsme museli asi 30 minut čekat na možnost se nastěhovat. Dokonce jsme museli poprvé (aspoň já) v životě dát poskokovi spropitné (1 USD :-).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function eregi() in /DISK3/WWW/toulky.net/www/_functions.php:42 Stack trace: #0 /DISK3/WWW/toulky.net/www/_functions.php(333): najit_osklivy_dir('foto/dubaj') #1 /DISK3/WWW/toulky.net/www/indonesie/dubaj.php(14): fotofloat('dubaj', '2') #2 {main} thrown in /DISK3/WWW/toulky.net/www/_functions.php on line 42